shermanv07 shermanv07
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

mikey usually buys a box of 18 candy bars for 12.49 whats the unit rate of price per candy bar

Respuesta :

kev57braun
kev57braun kev57braun
  • 01-02-2021

Answer:

1.44

Step-by-step explanation:

1 box 18 candy bars each box 12.49

18 divide by 12.49 equals 1.44 each candy bars

Answer Link

Otras preguntas

if A=x² +xy-6, B=6xy-2x² +1 and C= 3x² +7 -3xy,find :(i) A+B+C​ (ii)A-B+C (iii)A+B-C​
find the perimeter of square: length:12​
A house today costs $300,000. This price will increase by 95% in 10 years. How much will the house cost in 10 years?
Which of the following mechanisms of change in genefrequencies is responsible for the antibiotic resistance of E. coli in this experiment? A. founder effect B.
Read a paragraph from a presentation. Most of you probably are fans of typical American sports, such as baseball and basketball. However, I urge you to consider
write an explicit and recursive formula for the sequence -4, -6, -8, 10
Does anyone know the answers to these?
One more to go with math homework. We need help I’m an old lady just helping my nephew
Help math ............​
Question 1 (Mandatory) (1 point) TONE refers to the "speaker" (narrator or author) while MOOD refers to the "reader" (or audience) 3 6 True False 9 Question 2 (