shortyylesley shortyylesley
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

FreshFoods has 12 carrots for $4. How would you find the cost of 1 carrot?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-02-2021
4 divided by 12. 4/12 = .33 cents per carrot
Answer Link

Otras preguntas

A spinner has 7 equal sections which are numbered from 1-7. Which of the following are complementary events? (check all that apply) Spinning an odd number, or s
5/6 - 6/8 I need to find the correct anser for This so po favor help gracias
Define : saturated, unsaturated, and supersaturated :)
Bob has 6 snickers. joe stole 4 snickers. then bob bought 7 snickers. how many snickers does bob have?
You find a way to lower your production costs. now your marginal cost of making a cookie is only 25 cents. at the market price of 50 cents, you _____ supply coo
a method in election campaing that uses gossip and lies to make an opponent look bad nominating convection bureaucracy favorite son mudslinging
Help with science, please !!! ASAP!An alloy is a mixture that has...?a. parts that do not settle.b. a part that is metal.c. parts you can separated. a part that
On federal income tax returns, self-employed people can depreciate the value of business equipment. Suppose a computer valued at $2,150 depreciates at a rate of
The green alga Ulva produces which of the following types of cells during its life cycle? a. gametophytes. c. spores. b. sporophytes. d. All of the above.
Which of the following is an appropriate thesis for a five-page research paper? Thomas Jefferson's ideas have affected every branch of the American government