faithWM
faithWM faithWM
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

What is the better buy? 2 for $3.00 (Or) 8 For $12.40

Respuesta :

AshDork
AshDork AshDork
  • 02-02-2021

Answer:I say 8 for $12.40

Step-by-step explanation:

Answer Link
lacykailey44 lacykailey44
  • 02-02-2021

Answer:

8 for 12.50

Step-by-step explanation:

12.50/8 = 1.55

3.00/2= 1.50

youre getting 6 more pens for only 5 cents more

Answer Link

Otras preguntas

What do you know to be true about the values of p and ? p" q 601 454 45 A. p> 9 B. p<9 C. p= 9 D. Can't be determined
Ammonia is produced by the reaction of nitrogen and hydrogen: N2(g) + H2(g)  NH3(g) (a) Balance the chemical equation. (b) Calculate the mass of ammonia produ
Which one of the following is not an example of convection? An eagle soars on an updraft of wind. A person gets a suntan on a beach. An electric heater warms a
Brainliest for correct answer
An experimental drug is administered to 130 randomly selected individuals, with the number of individuals responding favorably recorded. Does the probability ex
3)O que são políticas públicas?​
I believe the answer is 7% but it says round to the nearest tenth of a percent so I am not sure if it is a decimal answer or not. Can someone help me out please
. A real estate company charges a base amount of $ 400 plus 3 % of the selling price to sell a house. If a house sells for $ 250, 000. How much will the agent c
The degree of polynomial 8x^2y^2-5x^2y^2-x^3y is​
Calculate the mass of butane needed to produce 80.0g of carbon dioxide