cole8629
cole8629 cole8629
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Zachary used the calculations shown to find how much he would spend on 16 ounces of pistachios.

6 ounces of pistachios cost $7.50

Respuesta :

bsnanamamsm bsnanamamsm
  • 02-02-2021
Zachary used the calculations shown to find how much he would spend on 16 ounces of pistachios. 6 ounces of pistachios cost $7.50 mc022-1. ... The final cost should have been $16.80
Answer Link

Otras preguntas

The Jenkinses' car can go 12 miles on a gallon of gasoline. The Guerreros' car can go 14 miles on a gallon of gasoline. The Watanabes' car can go 56 miles on a
what are the importants democrate feature of parliamentar and presintial fforms goverment
no need to write a paragraph but pls help me understand the main concept
Write the congruence statement comparing the corresponding parts
What is 0.7 which the seven is reccuring as a fraction in simpliest form
The bonding of two atoms will most likely occur if:
Do the points appear to follow a linear pattern? If so, is the correlation positive or negative?
QUESTION IS ATTACHED PLEASE HELP!
Triangle ABC is isosceles. What is true about the measure of angle B? It is twice the measure of angle A. It is twice the measure of angle C. It is equal to the
What is 5-(-6)= can someone pls help me