potatoe0901 potatoe0901
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

A $0.88 for 4 oz
B $1.05 for 5 oz
C $1.60 for 8 oz
D $2.28 for 12 oz

Which is most valuable?

Respuesta :

Dwonders2021
Dwonders2021 Dwonders2021
  • 02-02-2021

Answer:

D?

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Moses and Louis ran laps after school to train for the basketball team. The ratio of the number of laps Moses ran to the number of laps Louis ran was two to thr
A line passes through the point (3,-6) and has a slope of -4 Write an equation in point-slope form for this line
Darron loves his career because it mostly fits in with his lifestyle. He likes how he is able to make a lot of money and stay very busy while at work. He also l
A pick-up weighing 1.4 t is loaded with 40 bags of cement each weighing 50 kg. What in the total weight of the pick-up and its load.​
Need help with his geometry question. Find the value of x
If a cell becomes freely permeable to sodium ions (na ) and is not regulated, what will be the resulting membrane potential?
Fin each missing measure. Round all answers to the nearest tenth. Pls Help!!
Balance the chemical equation
Is an electron cloud bigger than an atom?
The adjusting entry to record accrued vacation at year-end would include a __________ to __________. a. debit; Vacation Pay Expense b. credit; Cash c. debit; Va