quonbrown318
quonbrown318 quonbrown318
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

20 pounds of pet food for 14.99​

Respuesta :

cat23k
cat23k cat23k
  • 03-02-2021

Answer:

if you're looking for the cost per pound its 1.3 because 20 divided by 14.99 is 1.3 :)

Answer Link

Otras preguntas

Who is the closest relative to modern humans? A.Homo erectus B.Australopithecines C.Cro-Magnon D.Homo habilis
Why is it important to have a control group in an experimental investigation? to show what happens when the dependent variable is not changed to see how the
draw a line with a slope of 1/4 through the point (0, -4)
How would you decide whether 3/5 or 59% is greater?
What event immediately followed the japanese attack on pearl harbor?
What is the measure of the change in velocity during a certain period of time
A solid gold cube with edge of 2" is melted down and recast as a cone with a 3" radius base. Find the height of the cone.
Which of the following is the correct way to find the distance between the points (2,0) and (3,5)
What was a goal of the Zapatistas of Mexico in 1994? 1) to recover land taken by Spanish conquerors 2) to reform Mexico's failing agricultural crop 3) to wage w
Organisms that break down complex compounds and dead tissue are