chamaolegirl87 chamaolegirl87
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

Unit price $12 for 150lb bag

Respuesta :

aizawa1A
aizawa1A aizawa1A
  • 03-02-2021

Answer:

For $1 its 12.5lbs

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

f(x) = 3x^2 - 5x + 2 g(x) = 3 - 2x find fg(x) in its simplest form
How to graph f(x)=(x-2)^2+3
One of the roles of a government is to limit the market power of monopolies or even to eliminate them entirely due to:______.
Evaluate: Σ015 (3) n-1 ?
Use the following information as of december 31 to determine equity. liabilities $ 148,000 cash 64,000 equipment 213,000 buildings 182,000
When supply increases, the supply curve a. shifts upward. b. shifts to the right. c. shifts to the left. d. becomes steeper.
Which is the last station responsible for making sure the order goes out correctly?
Jeff wants to buy a new ford fusion for $24,200, with shipping costs of $864 and interest cost of $1,000. if jeff pays in 72 equal payments, what will jeff's mo
The table shows values for functions f(x) and g(x). x f(x) = −4x−3 g(x) = −3^x+1 +2 - look at ss answers (multiple right answer): a) -3 b) -2 c) -1 d) 0 e) 1 f)
In order to effectively communicate a written message to your intended audience, you can practice the skill of self- and social awareness by __________.