nerdygurl42 nerdygurl42
  • 02-11-2016
  • Mathematics
contestada

Three apples weigh about a pound. About how much would one apple cost? (Round to the nearest cent.)

Respuesta :

morgoth2099
morgoth2099 morgoth2099
  • 02-11-2016
1.20 average american dollars
Answer Link

Otras preguntas

The Cherokee and Shawnee used Kentucky as Please hurry
A material that conducts electricity is called a... what?
Physical strength is a superior than intelligence.importance .​
1. Identify the effect of the logical reasoning that King employs in paragraph 44.
(3x - 1)(ax + b) = 12x² - 19x + c Work out the values of a, b and c.​
Identify the complete​ verb: Jeanette and Pierre had finished dinner already that evening. A. finished B. dinner C. already D. had finished
Need Helppppppp !!!!!
The American Revolution was a war fought by American patriots to gain freedom from British rule. The French came and helped the patriotic colonials. Explain how
The radio of trapezoids to triangles is
As a protest against overseas military action by the government, about 600 sign-carrying stu- dents from a local school gathered peacefully at a major road inte