javionclinton1413
javionclinton1413 javionclinton1413
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

Diante has $3.75 and Rachel has $3.15 . They combine their money to buy as much ice cream as they can afford. If ice cream costs $3.68 per quart, which two numbers represent how much ice cream they can buy?

Respuesta :

s16040 s16040
  • 05-02-2021

Answer:

Step-by-step explanation:gg

Answer Link

Otras preguntas

Approximately how many miles apart are Petrograd and Moscow ? A. 200 B. 350 C. 500 D. 650
Which religion has a cultural landmark the dome of the rock
How many 1/10 are in 3?
how many times does 6 go into 312
ray wants the larger of two aquariums.One aquarium has 20 in. by 20 in. and has a height of 18 inches.The other aquarium has a base that is 40 in. by 12in. and
what are the factor pairs of 38
During a recent winter, the ratio of deer to foxes was 7 to 3 in a town. If there was 210 foxes in the town, what was the number of deer in the town?
why did europeans feel superior to islam
if cosx=1/12 and sinx>0 find tan2x
What is an "alloy" in the chapter of metals in chemistry??