lilya1 lilya1
  • 02-11-2016
  • Mathematics
contestada

abdul bought 6 punds of rice for $3 how many pounds of rice did he get per dollar

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-11-2016
2 pounds for dollar. correct???

Answer Link
ewhomework124
ewhomework124 ewhomework124
  • 02-11-2016
0.5 per pound so 2 pounds per dollar

p1-0.5 p2-0.5 p3-0.5 p4-0.5  p5-0.5 p6-0.5


Answer Link

Otras preguntas

please help i confused ill mark brainlyest
If you are going to use the SAS postulate to prove these two triangles congruent what additional information do you need
A recipe makes 36 cookies per batch. Which of the following calculations gives the number of batches that will make 144 cookies?
F(x) = x^2. What is g(x)?
What is the solute and solvent in an aqueous solution made from sugar and water?
While the federal government was already required to do so (according to the Fifth and Sixth Amendments to the U.S. Constitution), the case of Gideon v. Wainwri
Which process has been largely responsible for increasing the amount of co2 in the last 200 years? increasing cattle ranching worldwide burning of fossil fuels?
Which of the following was most likely not present in creating the amino acids of early Earth's waters of the past
Don't worry if your _________ notes look chaotic and if some seem irrelevant. sometimes the most unlikely material turns out to be the freshest and most interes
What is the surface area of the pyramid shown to the nearest whole number? the diagram is not drawn to scale A 56ft^2 B 72 ft^2 C 22 ft^2 D 128 ft^2