vt4mzhpxbc
vt4mzhpxbc vt4mzhpxbc
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

Which is a better deal: 8oz of shampoo for $0.89 of shampoo for $1.47? PLS HELP ME QUICKLY ILL LOVE YOU FOREVER <33 THIS IS A MATH PROBLEM BTW LOL

Respuesta :

s9116793
s9116793 s9116793
  • 04-02-2021

Answer:

$1.47

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

using exactly four 4s and any operations write an expression to equal the number 3
how do I write 0.25 as a fraction in its simplists form
The GCF (Greatest Common Factor) of 45 and 75. Show your work too. Thanks for your help!
What is 70,030,000 in scientific notation
tina bought some nail polish and lip gloss at the store. the nail polish cost $4.50 per bottle and lip gloss cost $7 per tube. tina bought 9 items and paid $50.
What is the rounding or compatible numbers to estimate the sum of 87+34
How to find the quotient for 10/5
What is 5000 one tenth of?
Can some one please help me with this ???
Twice as number decreased by 9 is 7