zackzack2050
zackzack2050 zackzack2050
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

John earns $28.50 tutoring for 3 hours. At this rate, how much money will he earn in 8 hours of tutoring? (Use the $ in your answer).

Respuesta :

Zenorfo
Zenorfo Zenorfo
  • 04-02-2021

Answer:

$76

Step-by-step explanation:

Hope it helps! If so can I get brainliest

Answer Link

Otras preguntas

1. Find the value of x. 2. Find the value of y.
5 tons of mulch cost $34,000.00. What is the price per pound? Submit
can u help me please
Name this compound: -Using E/Z designation -Using Cis/Trans designation
whos ur favorite music artist
7x+10y=36 y=2x+9 ​ x=x=x, equals y=y=y, equals
hii, can someone please help me with this? Tysm :D
List two components of school health program​
Please help, thank you.
gustavo made a fruit smoothie. he put 11 ounces of bananas, 3 ounces of strawberries,so what is the ratio of ounces of bananas to ounces of strawberries