Seudónimo Seudónimo
  • 02-11-2016
  • Mathematics
contestada

rebecca bought 1.5 pounds of grapes and paid $3.72. what was the cost per pound of grapes?

Respuesta :

vhfhvhvhvhv vhfhvhvhvhv
  • 03-11-2016
Multiply 15X372 = 5580
Answer Link

Otras preguntas

which set of numbers is ordered from least to greatest? help
How does a cell go through homeostasis
Margolis, in anticipating his next public speaking assignment, thinks that while he may not be the most skilled speaker, he is intelligent, he knows how to rese
Anyone Who UNDERSTANDS THIS??????
Explain why you believe Manuel did or didn't plagerize in his report
on a shopping trip, peter spent 1/3 of his money for a jacket and $5 for a hat. If peter still had half of his money left, how much did he have originally?
5 sentence on importance of including vegetables in diet in hindi
rick is driving to his friend's house. The speed limit is 35 mph, but he goes 10 over. The trip takes him 20 minutes. How much longer would the trip have taken
Rectangle RSTU has the coordinates R (2,2), S (6,2), and U (2, -4). What are the coordinates of point T?
Hey friends answer this please Please give the letter choice