homeworkistuff
homeworkistuff homeworkistuff
  • 12-02-2021
  • Mathematics
contestada

Which is the better buy? Show you calculations.

A: 4-pack of paper towels for $7.56

B: 10-pack of paper towels for $18:00

Respuesta :

PatelNeilC PatelNeilC
  • 12-02-2021
The calculator b is the better buy
Answer Link

Otras preguntas

What is the amount of work done when a force of 10N moves a 20kg mass of 8 meters?
Marie used one bag of flour.She baked two loaves of bread.Each loaf required 2 1/4 cups of flour.Then she used the remaining 6 1/2 cups of flour to make muffins
If an intercepted arc measures 124°, what is the measure of its inscribed angle? the same, 124° twice the measure, 248° half the measure, 62°
Absolute and relative are words that describe...
How to solve 2+(3-2×2)×1
which of earths layers is just below the lower mantle
What is the factor of 5x^2 + 10x
Solve the linear inequality. 5x-3(x+1)<7
Glamour Gal, a popular women's cosmetics company is gaining popularity among younger women. Differentiating itself from the sea of companies that compete for th
what happens to a circuit's resistance as more resistors are added in series?