310722 310722
  • 12-02-2021
  • Mathematics
contestada

you have $3.25 to buy bananas. each banana costs $0.35 how many bananas can you buy?

Respuesta :

deltacharter
deltacharter deltacharter
  • 12-02-2021

Answer:

nine

Step-by-step explanation:

Answer Link
haliyahdynae
haliyahdynae haliyahdynae
  • 12-02-2021

9 bananas. 3.25 divided by 0.35 is 9.285. (You don’t need the numbers behind the decimal.)

Answer Link

Otras preguntas

help pleaseee, i really need this
While listening think about the musical elements of melody and harmony. From your research for your powerpoint, you should have found that melody is a main musi
HELP!!! 15 POINTS! Which of the following is a benefit of a Healthy Lifestyle for Teens? Question 1 options: Ability to run a mile in 5 minutes or less Six pack
Run 25.823 89 16 125 into two decimal places
The U.S. Army was unable to stop Native American raids in West Texas soon after the Civil War because
Given / || m, solve for x in the diagram. t 70° (2x - 14)
What is abolitionism and who was involved in Abolitionism? If you can do two small paragraphs, it would be great.
Which element easily loses one electron to form a positive ion?
How is the conflict in the story resolved
Tessa bought stock in a restaurant for $177.00. Her stock is now worth $260.19. What is the percentage increase of the value of Tessa's stock?