liltook2009 liltook2009
  • 12-02-2021
  • Mathematics
contestada

Caleb bought raisins in bulk $2.50 per round. He spent a total of $5.75. How many pounds of raisins did he buy?

Respuesta :

brendaacolmenaress brendaacolmenaress
  • 12-02-2021
$5.75 divided by $2.50= 2.3 pounds
Answer Link
kkmheaflufebzxjecg kkmheaflufebzxjecg
  • 12-02-2021

Answer:

2 1/3 I believe

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Is symbiosis a behavior that exists strictly between two different animal species?
what are spanish lunch foods
How many solutions does this equation have? -8y 8y = 0
I need to know all the angles that are congruent
An electric clothes dryer has a resistance of 16ohms. it draws 15 A of a current. what is the voltage, in volts, of the wall outlet that it is plugged into?
how does the trypanosoma brucei obtain food
how many wholes are there in 71/8
X squared=yw-3 make x the subject
What point would be included on the additive graph y=x+8?
helpppppppppppppppp meh