anshustamishra2
anshustamishra2 anshustamishra2
  • 01-03-2021
  • Mathematics
contestada

Jose brought 9 pounds of rice for $4. How many pounds of rice did he get per dollar?​

Respuesta :

mysterios3 mysterios3
  • 01-03-2021

Answer:

1.5 pound ever dollar

Step-by-step explanation:

just calculate

Answer Link
rajusah152269
rajusah152269 rajusah152269
  • 01-03-2021

Answer:

2.25 answer

Step-by-step explanation:

9÷4=2.25answer thanks

Answer Link

Otras preguntas

4x/√ ̅9x+8 rationalize the denominator
How does material move from the respiratory system to the circulatory system? apex?
Advertising decision-making involves deicisions about which five components?
I NEEEEEDDDDDD HELLLLLPPPPPPPP ON THIS ONE PLEASE HELP ME ASAP how do you put 18.389 on a number line show your work pleaseeeee heeeeellllppp mmmeeeeeee :( :( :
Peter is trying to buy fencing for the perimeter of his garden. His garden is in the shape of a rectangle with a length of 2(x+6)feet and a width of 3.5x feet.
The figure represents a ABCD irregular quadrilateral. Determine the coords of the vector AP knowing: The points A, B, C, D, E, P belongs to the same plane AD =
What is the slope of a line that is parallel to the line whose equation is 0.5x−5y=9 0.5 x − 5 y = 9?
How do organisms inherit traits
When was Franklin Roosevelt was first elected?
if 10-10ˣ=9.9, find x