ruthmoreno057 ruthmoreno057
  • 01-03-2021
  • Mathematics
contestada

i need help with #3 & #4

i need help with 3 amp 4 class=

Respuesta :

fieldanna01
fieldanna01 fieldanna01
  • 01-03-2021

Step-by-step explanation:

Q3, B

Q4, I'm not too sure about this one but I think its D

Answer Link

Otras preguntas

“choosing is refusing” means individuals face an opportunity cost with each decision they make
what happens during the process of transpiration?
The basic requirements for plants to survive are _____. oxygen carbon dioxide nitrogen carotenoids nutrients water auxin sunlight chlorophyll
y=6mx-2b what is y equal to ?
using the following prices, calculate the unit price to determine how much it would cost for 7 granola bars and 9 bottles of water. $7.14 for 6 granola bars $8.
solve for v in c=kpv
Could you please show the working of 216 divided by 2?
What behaviors do you think are characteristics of successful student?
Limestone can NOT be found in which region?(of texas) Coastal Plains Great Plains Mountains and Basins North Central Plains
how did the division of the Roman Empire make it easy for people to invade it