3092667 3092667
  • 01-03-2021
  • Mathematics
contestada

Find the unit rate $1.25 for 5 gumballs

Respuesta :

cdunne1209
cdunne1209 cdunne1209
  • 01-03-2021

Answer:

it's about 25 cents per gumball and alltogether thet would be 1.25 for five gumballs hope this helps:)

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

3312 divided by 48 long division
a=(vf-vi)/t solve for vf
6x+5y=-15 into intercept form
Can some one help me ??? Anyone ?
What is the best estimate product for 289 and 7
what is the least 10 digit whole number
there are 12 small gift bags .Each bag ca
91,007,500 in scientific notation with positive powers of 10
What is the rounding or compatible numbers to estimate the sum of 87+34
If one half of a number is 8 less than two thirds of the number, what is the number? 1) 24 2)32 3)48 4)54