doinkoinkchoink doinkoinkchoink
  • 02-03-2021
  • Mathematics
contestada

The store sells a 9 ounce jar of mustard for $1.53 and a 15 ounce for $2.55 explain whether the cost of the mustards have the same unit rate per ounce

Respuesta :

HaleyRae666
HaleyRae666 HaleyRae666
  • 02-03-2021

Answer:

same amount of money

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

conversation between Hitler and gandhi
other name for blood
The formula C = 20x + 5 models the cost of New York Yankees T-shirts, where C is the cost and x is the number of shirts sold. Choose ALL TRUE statements in the
Two 1 litre jugs are each filled with a mixture of olive oil and vinegar. The first jug has 3 times as much as oil as vinegar and the second jug has 4 times as
The Radius of a sphere is 5 feet. find the area of the great circle of this sphere
Please tell me five slogans on conservation of natural vegetation.
Horace read 160 pages in 4 hours. How many pages can he read in 6 hours??
The base of right prism is rhombus of diagonal is 6 and 8cm and altitude is 12 cm find total surface area
What is the coefficient of y in the expression 12+3y-2x?
The Radius of a sphere is 5 feet. find the area of the great circle of this sphere