mduenas46 mduenas46
  • 02-03-2021
  • Mathematics
contestada

mr. jaw needs 1 bag of sand for every 5 square feet of the sandpit. of bags of sand cost $8 each, about how much will mr. jaw spends on sand use ~ 3.14

Respuesta :

DepressedLoser
DepressedLoser DepressedLoser
  • 02-03-2021

Answer:

$125.60

Step-by-step explanation:

3.14*5 = 15.7

15.7*$8 = $125.60

HOPE THIS HELPS!!!! <3333

-Silver

Answer Link

Otras preguntas

What is one advantage of administering a "walking epidural" or "dual spinal-epidural" during childbirth?
Why do some Play writers use meter?
Tips for spending wisely include _____.
PLEASE ANSWER + BRAINLIEST!!! Which graph represents y – 1 = 2(x – 2)?
Please help I will reward brainly
Which of the following best describes the painting above
martin will roll a number of cube 150 times.The number cube is labeled 1 to 6.How many times could Martin expect to roll a number greater than 2?
the united states entered world war i because
Americans who supported strong u.s military effort invietnam
Which of the following is an example of a negative consequence of social change?