auniquabowie auniquabowie
  • 02-03-2021
  • Mathematics
contestada

if I buy 4 sodas for the price of $2.12 how much did 1 soda cost?

Respuesta :

noahpierce0627
noahpierce0627 noahpierce0627
  • 02-03-2021

Answer:

$0.53

Step-by-step explanation:

2.12 divided by 4 equals 0.53

Answer Link

Otras preguntas

What is eleven p.m plus six hours
What is the frequency of the function y = 3sin2x a. 2/3 b. 3 c. 2 d. None of the above.
A medium-sized pear provides about 102 Calories of energy. HINT (a) Convert 102 Cal to joules. J (b) Suppose that amount of energy is transformed into kinetic e
What is the equation of the line described below written in slope-intercept form? the line passing through point (0, 0) and parallel to the line whose equation
Explain the geological processes involved in creating the Old Man of the Mountain rock formation.
1/5(x-2)=20 PLZZZZZZZZ HELPPPPP
I will make you brainliest! Very Easy question!!!! How can you define synthetic material and natural material?
I don’t get this question
Jade decided to rent movies for a movie marathon over the weekend. the function g(x) represents the amount of money spent in dollars where x is the number of mo
Let f(x)=x^2+3 and g(x)= x+2/x . Find(fog)(2).