tyussmith
tyussmith tyussmith
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

What is 24 pack of Mountain Dew for $9.99 or a 12 pack of Mountain Dew for $5.99?

Respuesta :

nunyabizn
nunyabizn nunyabizn
  • 03-03-2021
I think it may be 2 but I’m not too sure about it
Answer Link
miga5066
miga5066 miga5066
  • 03-03-2021

Answer:

I say get the 24 pack for 10 dollars.

Step-by-step explanation:

Yes it may be 4 dollars extra but your getting 12 extra bottles for a little over half the prize!

Answer Link

Otras preguntas

Put these numbers to greatest to least negative 1 3/8 negative 0.4 negative 1.55 negative 9/16
Humans can smell as many as 10,000 different odors but have significantly fewer types of olfactory receptors. Which of the following is the best explanation for
How did the cotton gin affect Cotton production
An alloy is evaluated for potential creep deformation in a short-term laboratory experiment. The creep rate is found to be 1% per hour at 800°C and 0.055% per h
A family drives 4 1 2 miles in 1 10 of an hour. What is their rate of speed in miles per hour?
Which issue was the heart of New York Times versus United States
All the following drugs are used to treat opioid addiction EXECPT. A) naltrexone(Trexan) B)methamphetamine C)methadone D)buprenorphine (temgesic)
What impact did the growth of social media outlets, such as Instagram and Face-book, have on traditional media sources, i.e. magazines and newspapers?
NEED HELP ASAP PLEASE WITH #44 and #45!!
Tyler runs a parasailing business on Hilton Head Island, South Carolina. Tyler closes his business in winter when the water gets too cold. Tyler should use a __