amyabrown1988
amyabrown1988 amyabrown1988
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

How much money would you say by purchasing vanilla cupcakes a dozen pack instead of buying 12 individual cupcakes

Respuesta :

ryleighmccoy81
ryleighmccoy81 ryleighmccoy81
  • 03-03-2021

Answer:

I belive you would save at least 2 dollars because you would buy a pack instead of individual

Step-by-step explanation:

I tried bit I really have no clue what this means

Answer Link

Otras preguntas

What did Filipinos expect as a result of assisting the United States in the Spanish-American War?
Which description best describes the affect of Queen Victoria’s reign on the middle class in Great Britain? A. They felt disenfranchised and fought for reform.
Find the midpoint of the line segment whose endpoints are (7,5) and (7,11)
Where in the human body would you expect to find large numbers of dividing cells?
how do you write this in numerical expression and in a answer statement
Select the number line that represents all solutions of e>-0.5. (Answer FAST!!!)
​a principle that seems to underlie the three stages model of memory is that ____.
what quantity is multiplied by the hydraulic lift system of a dump truck? A.force B.speed C.pressure D.distance
What is the value of x in the equation 0.7x – 1.4 = –3.5?
What is the value of x?