frankscm310
frankscm310 frankscm310
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

1. Four muffins cost $12. Which model shows how to find the cost per muffin?​

1 Four muffins cost 12 Which model shows how to find the cost per muffin class=

Respuesta :

xxsunshine2008xx
xxsunshine2008xx xxsunshine2008xx
  • 03-03-2021

Answer:

C.

Step-by-step explanation:

This is your answer because on the "dollars" row, there are 12 squares, just like there are $12 and on "muffins" there are four squares just like there are 4 muffins.

Answer Link

Otras preguntas

Please explain how to answer the question and determine the answer. Joey has a workout playlist that includes songs from four types of music. 20 country songs
An object is accelerating at a constant rate due to a force being applied. What can be done to the force to decrease the objects acceleration?
PLS HELP ASAP! GIVING BRAINLIST!
What are other words for fuse in a solid becoming a liquid, crystallizes, and vaporizers?
Explain the fully developed (Bisporic embryo sac and Tetrasporic embryo sac ) types of embryo sac? in plant​
Vusi makes bead bracelets in three different designs.The first design uses 23 beads the second design uses 29 beads and the third design uses 31 beads.He has 75
hey guys, is this question for a series circuit or for parallel?And, just so you know, E.m.f stands for electro-motive force​
Thomas Paine’s pamphlet Common Sense A. supported the idea that the colonies would benefit by remaining in the British Empire. B. argued for reconciliation betw
Two functions are shown. Issue f(x)= 2² g(x) = 3 - x What is the solution to the equation f(x) = g(x)?
Part E Is the model of Khafre's pyramid to scale? If not, is it close?