jaelynmoore7 jaelynmoore7
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

Ten pounds of fruit costs $9.04. The pears cost $0.99 per pound and the apples are $0.56 per pound. How many pounds of pears were purchased

Respuesta :

imslowhelpmelol imslowhelpmelol
  • 03-03-2021
hope it helps you sir
Ver imagen imslowhelpmelol
Answer Link

Otras preguntas

What multiplies to 72 and adds to -6
What's an exponential?
Which statement about the Holocaust is TRUE? A) Children were not allowed in the concentration camps. Eliminate B) The Nazis avoided killing women and the
What is the primary determinant of voters' choices? A. Party affiliation B. Gender C. Ethnicity D. No single factor is dominant.
Describe one of mussolini's economic goals
in a standard normal distribution 95% of the data is within +/- _____ standard deviations of the mean. >0>1>2>3
Can someone help solve the system of equations please?
What is the answer to these following math questions?? -3 x 4(3+9)=-5 +2
3. Complete the mind map below by typing or writing in the steps of mitosis. Please include interphase. Please explain what takes place in each step. Option 2
Which of the following statistics reflects the nature of global poverty and the disparity of wealth between richer nations and poorer nations