BhaddieNeedsHelp BhaddieNeedsHelp
  • 04-03-2021
  • Mathematics
contestada

25 Points!!. $1.60 for 8 oz, (cheese)
What’s the unit price?

Respuesta :

jazzywazzy1804
jazzywazzy1804 jazzywazzy1804
  • 04-03-2021
The unit price is $0.20 per ounce or $3.20 per pound.
Answer Link

Otras preguntas

I found this on my door outside what is it?
Refer to the following list of liability balances at December​ 31, 2018. Accounts Payable $ 18,000 Employee Health Insurance Payable 1,350 Employee Income Tax P
Superficial region around the renal medulla
Solve the inequality: –3(x + 2) > 4x + 5(x – 7)
descriptive essay on if you won $20,000? what would u do with it
Question 7 of 10 A "moon" is a relatively large object that orbits a planet. Which of the following planets does not have a moon ? A. mercury B. mars C. Saturn
Give an approximation of underroot(3) correct to hundredths. (Round to two decimal places as needed.)
Roslynn is a student who uses a motorized wheelchair for mobility. Other students in her kindergarten class are hesitant to interact with her. The teacher feels
Which of these is a possible cause of bipolar disorder? -problems in the brain that regulate fear and other emotions -living in a culturally diverse community
Which statement correctly compares AB and FD? AB and FD are the same length. AB is longer than FD. O AB is shorter than FD AB is shorter than or the same length