jtgallo jtgallo
  • 01-04-2021
  • Mathematics
contestada

Each gallon of gas costs $3.50.

Respuesta :

kenarmstrong06
kenarmstrong06 kenarmstrong06
  • 01-04-2021

Answer:

I need to know how many gallons you have.

Step-by-step explanation:

You should multiply the amount by how many gallons.

Answer Link
truthcavanaugh
truthcavanaugh truthcavanaugh
  • 01-04-2021

Answer:

whats the question

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is meant by accounting
Match each informational text title to its central idea. Camping Trip Survival Guide The country's most popular sport has a very interesting past So You Want to
let a and b be the roots of the equation x^2 - 3x - 1 = 0. Find a^3 + b^3 hint: a^3 + b^3 = (a+b)(a^2-ab+b^2) URGENT PLEASE
Why were the Balkan countries of southeastern Europe key to Hitler's invasion plan of the USSR:
explain whether each equation is a linear equation.
Please select the word from the list that best fits the definition appeal to Congress a)elastic cause b)petition c)bankruptcy d)veto e)trail f)impeachment g)am
The Marshall Track Team is running a relay race. There are 7 students on the team. The race is ½ of a mile long and each student runs the same distance. How far
What type of negotiation strategy requires the supplier to open its books to the purchasers?.
what is is the attraction of water molecule to each other
Is it possible to have the present value of a future payment that is greater than the future payment (i.e. the present value is $1200, and the future payment is