Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

Three bulbs of garlic cost $8. how many would 12 bulbs cost?

Respuesta :

millekriste millekriste
  • 02-04-2021

Answer:

$32

Step-by-step explanation:

3 bulbs of garlic = $8.

12 / 3 = 4. 4 x $8 = $32.

Answer Link
456192
456192 456192
  • 02-04-2021

Answer:

96 Dollars

Step-by-step explanation:

Hope this helps. =)

Answer Link

Otras preguntas

What does the suffix -ology mean? a. an action or practice b. a condition or state c. a belief or branch of learning d. a form of government
When slavery was abolished?
Which of these statements about neutrons is true? a. Neutrons travel around the nucleus of an atom. b. A neutron has no charge. c. Neutrons have less mass th
3.2 to the power of 2 is what?
4 divided by 1/2 equals what
how to write 147,300,000 in one million more
What might happen to a population of rabbits in a forest if a new predator moved to the forest?
Why did European nations compete with each other to build colonies in North America
connecting the past to the present helps you to know how people have ?
How did landforms and climates affect culture