Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

if one jar of jalapeños cost $2, how much will 7 jars cost? can somone help me do this step by step?!:)))

Respuesta :

valeriemoise8
valeriemoise8 valeriemoise8
  • 02-04-2021

Answer:

14

Step-by-step explanation:

Answer Link
mjhoana502
mjhoana502 mjhoana502
  • 02-04-2021
Answer : 14 Explanation: multiply $2x7=14
Answer Link

Otras preguntas

What Expression Is Equivalent To The Given Expression? Assume The Denominator Does Not Equal Zero.
3) This is the name given to Jefferson, Adams, Franklin, Livingston, and Sherman after the Second Continental Congressassigned them the task of writing the Decl
What is another term for translation ?
1. All IRS-certified volunteer preparers participating in the VITA/TCE Programs must use Form 13614-C along with an effective interview for every return prepare
What the difference between food chain and food webs?​
A sociological study of American politics today, looking at the interaction between the Republican and Democratic Parties as a contest of power, might develop a
A company's international marketing group asked the following question to residents of 50 countries: "What has been your experience with American products?" â€
In many of vanGogh’s paintings, the thick application of paint with each brush stroke is an example of: Question 12 options: implied texture actual texture simu
Which statement is characteristic of the bacteria and makes them different from both the archaea and the eukaryotes? a. Bacteria do not have a nuclear envelope
What are the domain and range of f(x) = 2|x - 4|?