centariwhitsett centariwhitsett
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

Angie bought 312 pounds of apples to make a pie. There are 16 ounces in one pound. How many ounces of apples did she buy?

Respuesta :

weltonlogan0 weltonlogan0
  • 02-04-2021
4,992 ounces
multiply 312 by 16
Answer Link

Otras preguntas

Jason practiced making soccer goals and kept track of the results. He missed 3 goals but made 9 in one practice session. What can Jason predict regarding goals
What is Romeo’s reaction when he first sees Juliet?
Rewrite the following paragraph, changing the passive voice to the active voice throughout each one. The room was entered by Dr. Wheeler, at which point words o
Amy charges $12 more for 5 hours of babysitting then she dies for 3 hours of babysitting. What does Amy charge per hour of baby sitting?
is this app money? if not thank you. i am doing polynomial equations and factoring and have a test tomorrow help please i am in the algebra 1 book common core o
Someone help me pls
Commonlit the Guilty Party-Which statement best describes how Liz is characterized in paragraphs 24-25
The price for printing the holiday edition of the newspaper was $60, which was 20% of the normal price. How much does it usually cost to print the newspaper?
Which sentence from the passage is the BEST example of the author's attempt to develop interest and engage his audience? A) Glass also forms naturally when lava
Find the value of b that makes the fraction equivalent. 12/3 = b/15