Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

one package of strawberries costs $4.50 how many will 3 packages cost?


if you can please show your work:)

Respuesta :

xXSushiXx
xXSushiXx xXSushiXx
  • 02-04-2021

I think you have to multiply them to get the answer $13.5

Answer Link

Otras preguntas

Layla answer 21 of the 25 questions on his history test correctly.What decimal represents the fraction of problem he answer incorrectly.
when did modernism take place
Last month, Laurie practiced piano for 1/4 hour each day for a total of 4 hours. Alisha practiced piano for 15 day. Who practiced on more days?
5 of the first 50 shoppers at a grocery store buy apples. How many shoppers can the store manager expect to check out before 25 customers buy applesA.) 100B.)15
PLS HELP AS SOON AS POSSIBLE!!! WILL AWARD BRAINLIEST AND 20 POINTS!!! Also the answer is NOT 22.5 degrees! Find the value of x in each case:
Special right triangles
This class has taught you that the use of science and medicine in practical ways has become an international endeavor. One of the greatest examples of an intern
Read the passage First of all if someone says your dream is impossible, they’re wrong. You can’t prove that something is impossible-all you know is that[it] ha
plz help me so yeah I rly don't get this
general who became emperor of France