BrainlyIsGreat12345
BrainlyIsGreat12345 BrainlyIsGreat12345
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

Plz help me with this question

Plz help me with this question class=

Respuesta :

ajbtrojan
ajbtrojan ajbtrojan
  • 02-04-2021

Answer:

1 Kilogram is $1.44

Step-by-step explanation:

$2.88 divided by 2 kilograms is $1.44 for each kilogram of sand.

Answer Link

Otras preguntas

Over the weekend, the All Smiles Run had 16,478 participants for the Half Marathon. The All Smiles 10K had 6,924 participants, and the 5-Mile Walk had 3,067 par
Which phrase could be represented by this expression? 2m + 7 a. seven more than half a number b. seven more than twice a number c. twice the sum of a number an
What equals 168 in multiplication
what is 3,397 rounded yo the nearest thousand
In a restaurant, Chad tracked the number of children and adults that came in over an hour. During that time, 16 children and 40 adults came in the restaurant. W
Which number is 164,502,423 decreased by 100,000?
What is Newtons second law of motion?
what is 216÷18 using base ten blocks
How is the process of dividing integers similar to the process of multiplying integers
"The quotient of a number and four decreased by ten is two. What is the number?" im confused. can someone help?