gkugnlfjcnkdnd gkugnlfjcnkdnd
  • 03-04-2021
  • Mathematics
contestada

If it will cost $4.00 for 3 chocolate bars, how much will it cost for 12 chocolate bars?

Respuesta :

bRaInLy2o2o bRaInLy2o2o
  • 03-04-2021

Answer:

I believe the answer is $16

Step-by-step explanation:

I divded  the $4 dollars by 3 chocolate bars and got 1.3 repeating. Then multiplied that by 12 and got 16 :)

Answer Link
princeofpowerjr1
princeofpowerjr1 princeofpowerjr1
  • 03-04-2021

Answer: 16

Step-by-step explanation:

3x4=12

4x4=16

Answer Link

Otras preguntas

How can doing something for someone else help to relieve stress? A. It gets your mind off your own troubles. B. It helps you to sleep better. C. It can get you
the stamp act is a example of a act that created taxtion without representation that violet the enlightenment idea that
Where does surface water collect if it does not flow to the ocean
Do you think there were any points at which civil war might have been averted?
What word should you avoid when correcting a child?
A waterfall in a park is located 6 miles east and 3 miles north of the visitors center. There is a picnic site 1 mile east and 2 miles north of the visitors cen
what are the definitions to 'law of soil' and 'law of blood' ? what does it mean ? please help me .
increasing your vocabulary mean? A. youll spend less time on revision B. youll write more lively sentences C. youll write longer sentences D. youll be able to s
How did the success of Portugal's exploration of Africa affect Spain
write each fraction as a unit fraction 12/84 13/143 23/138