adhikarinisha333
adhikarinisha333 adhikarinisha333
  • 03-04-2021
  • Mathematics
contestada

if the cost of 8 boxes is rupees 243.20 the cost of one box​

Respuesta :

zahirahz543
zahirahz543 zahirahz543
  • 03-04-2021

Answer:

30.4

Step-by-step explanation:

8 boxes = 243.20

find 1 boxes

= 243.20 ÷ 8

= 30.40 / 30.4

Answer Link

Otras preguntas

Is 9 feet greater less than or equal to 4 yards
Sam lived 4 miles from his school. If he rode his bike 2/7 of the distance and then walked the rest, how far did he ride his bike?
what was the main power given to the war industries board after its creation in 1917?
Britain and Russia managed to peacefully share control of Persia by a. letting Persia decide how to divide its assets. b. setting up a joint committee to overse
please help me on problem 2 of Solving Unit-Rate Problems
where is the homeland of the Burgundians
identify the pattern of rhyme and meter
how would you explain how to convert 4 m to millimeters if your answer was 4000
How does a deep ocean current compare to a surface one? A. same salinity, but colder and less dense B. same temperature, but saltier and denser C. colder,
Help me plz! Which organism is the herbivore in this food web? A. leopard seal B. orca C. zooplankton D. cod