jades0709 jades0709
  • 01-05-2021
  • Mathematics
contestada

What is the total cost of 13 doughnuts that cost $1.14 each?​

Respuesta :

bwalyaandrew819
bwalyaandrew819 bwalyaandrew819
  • 01-05-2021

Answer:

1.14x13= $14.82 because each one is 1.14 so will multiply by 13

Answer Link

Otras preguntas

Brandon tends to suppress or bottle in his feelings. He is likely to experience
Read the sentence. Last week, Luis bought a peppy car that he loves to drive around the neighborhood. The word peppy is an example of a noun. a verb. an adjecti
GIVING A BUNCH OF POINTS + BRAINLIEST FOR RIGHT ANSWER [URGENT] Becky and Jamie each improved their yards by planting roses and seasonal grass. They bought thei
Complete the sentence with the correct form of avoir: Joe-Bob et Corey envie de regarder la télé. O as O ai O ont O avez
If 50 cupcakes are evenly divided by 9 friends, how many cupcakes will each friend get? Write your answer as a mixed number.
Will give BRAINLIEST to correct answer that explains.
PLEASE HELPPP which of these choices are equivalent to the quotient below check all that apply square root of 100 over the square root of 20
Which situations will NOT increase the reactions rate of most chemical reactions? A) an increase in temperature B) grind up the solute to increase surface area
How does this washing machine ad from 1923 promise to impact a woman's life? by making her chores easier O by saving her money by giving her greater independenc
Which term represents a chemical reaction? deposition combustion sublimation vaporization