addie0208
addie0208 addie0208
  • 04-05-2021
  • Mathematics
contestada

Mariah paid $5.00 for a dozen bagels. About how much
does one
bagel cost?

What equation would you use to find the solution?

Respuesta :

tiffanytiffany301
tiffanytiffany301 tiffanytiffany301
  • 04-05-2021

Answer:

$2.40 a peice for one bagel

Answer Link

Otras preguntas

Write the phrase as an expression: 5 less than 8
different sizes of regular pentagons are used in a stained glass window.each small pentagon has side lengths of 4 inches and an area of 27.5 square inches.each
The _____ is the essential noun, pronoun, or group of words acting as a noun that cannot be left out of a sentence. simple subject complete predicate complete s
Ferns get oxygen from what?
Dry ice, or solid carbon dioxide, has the molecular formula CO2. How should you classify it
what is zeus's home town?
how many terms are in this expression? 2xy-3x
If you triple 4 and subtract 2 each day, how many days until you have zero?
Which river did the United states claim was the border between Texas and Mexico.Which river did Mexico claim was the border
Is there human interference in the desert ? If so what type?