sandracastellanosast
sandracastellanosast sandracastellanosast
  • 04-05-2021
  • Mathematics
contestada

María compra dos elotes y tres refrescos y por lo que paga $48 y Luis a comprar un elote y dos refrescos y pagó $24 cuánto cuesta cada elote y cada refresco​

Respuesta :

giiannae
giiannae giiannae
  • 04-05-2021
18 because because because
Answer Link

Otras preguntas

Rose read the following passage: During the Dust Bowl, many farmers lost their harvests and had to find new ways of making money. Men and women traveled across
Which of the following was not a way that Georgia O'Keeffe spent her time? a. She served in the Senate for one term. b. She spent a lot of time with Mabel Luhan
Which sentence best express one central idea of the writing on the wall
I WILL GIVE BRAINLIEST PLS HELP MEEEEEEEE Which statement describes the graph? Select one: The graph is not a function because each input does not have exactly
who wants to friend request me?
A bus traveled 912 miles in 16 hours. How many miles per hour did the bus travel? numerical answer only​
what is function of paristalsis movement​
If you want to rent an apartment for $625 plus 1 month deposit, how much do you pay upfront?
i need help with this question thanks
4x − 8 = 12 4x − 8 + 8 = 12 + 8 4x = 20 4/4 x = 20/4