24kvilledareyes 24kvilledareyes
  • 05-05-2021
  • Mathematics
contestada

Which costs the most: 12 cat toys, 4 bags of cat food, or 3 litter boxes? Explain.

Respuesta :

lilsanta92
lilsanta92 lilsanta92
  • 05-05-2021

Answer:

4 bags of cat food because food for pets are expensive

Answer Link

Otras preguntas

help please!!! I need help
A 90.00 mL solution of NaCl and ethyl alcohol has 7.83 g of salt dissolved in the alcohol. Calculate the molar concentration of the solution. Remember to use si
What might make the Model United Nations fun for students??
4.How did farm cooperatives help struggling farmers? A) Farm cooperatives organizes lectures, sewing bees, and other events B)Unhappy farmers joined with membe
You have seven new emails in your inbox. The total number of emials in your inbox is 22. Write and solve an equation to find the number of emails e in your inbo
help please! ssjdeiwuhvhvihuqivv
A summer camp manager wants to order 500 bag lunches for a field trip. Each lunch will have a piece of fruit. The manager is deciding on ordering apples, orange
Communism is an economic and political system in which the government owns or controls all factors of production, and there is a classless society. this ideolog
to which property are luster and streak most closely related
John is selling seven chocolate chip cookies for $ 5.39 who offer s the better price sara or john