Markieff
Markieff Markieff
  • 02-12-2016
  • Mathematics
contestada

Find the unit price in dollars per pound

2 1/4 pounds for $4

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-12-2016
I hope this helps you
Ver imagen Аноним
Answer Link

Otras preguntas

Which choices are in the solution set of the equation 4x = 30? 1) 7.5 2) 6 3) 8,5 4) 6.5
1. Given these two points: (-2, 4) and (4,1) 2. Find the slope (using the slope formula) 3. Find the slope-intercept form equation of the line a. Once using the
EFFECTS OF ANTHROPOCENTRIC MODEL
(PLS HELP 100POINTS)The solid line is the parent function, f(x). Which of the following dotted line graphs shows the translation f(x) = f(x – 1)?
Candice’s first job was at the grocery store making deli food. While in culinary school, she worked part time in a restaurant kitchen, and after finishing schoo
Write 8/10 as a percentage
Which value from the set 6, 11, 13, 25 makes ( y - 7) squared = 36
Thomas Jefferson borrowed an idea from John Locke that he used in the declaration of independence what did Jefferson call this idea
Suppose X is a random variable where P(X = x) = 1/6 for x in the set {1, 2, 3, 4, 5, 6}. What is E(X)? A) 3.5 B) 2.5 C) 4.5 D) 1.5
Write an equation in point-slope form for the line through the given point with the given slope. (10, -6); m = -5/8 1. y - 6 = - 5/8 (x - 10) 2. y - 6 = - 5