Seudónimo Seudónimo
  • 02-12-2016
  • Mathematics
contestada

If I pay 89 cents for cream cheese and I brought 8 ounces, how much did I spend on one ounce?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-12-2016
i rounded to 11 cents

Answer Link
LvovKirill
LvovKirill LvovKirill
  • 02-12-2016
89 \ 8 = 11.125
..........................
Answer Link

Otras preguntas

solve these algebraic fractions please with step by step explanation would be great ​
Highland Village, Texas, has implemented a program that involves parents working with police to guide at-risk young people. If a young person is caught committ
Two friends decide to start selling their drone camera aerial footage. Which economic question have they answered? For whom to produce? How much to produce?
The clouds where like castles in the sky
Write a story about a person with a hidden talent.
Explain further the idea that indicates that all of life is related and can be divided into three major clades, often referred to as the three domains. How does
Lenses: reflect light. can only be concave. do not have an optical axis. None of the choices are correct.
please give examples of infinitive and explain please also differentiate between infinte and finite verbs​
So . . . are we to assume that mankind is innately and universally corrupt? And if so, how corrupt? The answer may lie in . . . bagels. Consider the true story
where is Cracow based?