Domthebombcom Domthebombcom
  • 02-12-2016
  • Mathematics
contestada

You can buy 3 sandwiches for $4.95 or you can buy 4 sandwiches for $6.72 which is the better buy

Respuesta :

Logan1313
Logan1313 Logan1313
  • 02-12-2016
If I were you 3 sandwiches you will be full and have that extra 2$ for a drink or a snack.
Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-12-2016
3 sandwiches lol save your money
Answer Link

Otras preguntas

According to the New Constitution, why did the people want a new constitution?
___________________________ artists, like Dan Flavin, believed that art should offer a pure and honest aesthetic experience instead of trying to influence peopl
Kira swam 17 4/7 laps in the pool on Monday. On Wednesday, she increased her workout to 23 5/14 laps. Estimate the total number of laps Kira swam on Monday and
Which graph represents a function? Select one:
Which detail most clearly reflects the feature of a strong hero? "At four hundred miles they stopped to eat" "When the sun was setting, they dug a well" "the
Use the elimination method to solve the system of equations. Choose the correct ordered pair, 2y = x + 2 x - 3y = -5
What is responsible for the uneven heating that drives wind and ocean currents from day to day? O A. Earth's tilt O B. Microclimates O C. Precession O D. Earth'
Geometry question! Please help!
A line intersects the point (3,-4)and has a slope of 17 .what is the slope - intercept equation for this line?
A good way to let a pedestrian know that he or she can proceed is to __________ .a flash your headlights B honk your horn C make eye contact D move to the other