duck3e0llaPoul duck3e0llaPoul
  • 03-12-2016
  • Mathematics
contestada

Tubes of oil paint can be bought in sets of 5 for 13.75 or bought sepretly for the unit price. what would be the price of two tubes of this oil paint

Respuesta :

morena85 morena85
  • 03-12-2016
first divide 13.75 by 5 to find the individual price = $2.75
Now add 2.75+2.75 and that is your answer
Answer Link

Otras preguntas

Out of 310 racers who started the marathon, 289 completed the race, 18 gave up, and 3 were disqualified. What percentage did not complet
Anyone knows how to do this please tell me how?
You are given that cos(A)=−5/13, with A in Quadrant II, and sin(B)=7/25, with B in Quadrant II. Find cos(A+B). Give your answer as a fraction.
6. Please list and describe your current involvement in the community. Do you volunteer for any local agencies, participate in any events that benefit community
The USD appreciates 2% versus the JPY. The USD appreciates 4% versus the MXN. What is the approximate appreciation or depreciation we might see in the JPY/MXN c
debate on money is better than educationexplain vividly a debate topic on money is better than education ​
True OR False ------------------------y + 15 = 30, y = 20? ​
HELP ASAP: How did the Soviet Union's successful launch of the Sputnik satellite influence US society?
what is it asap please​
In (x, y), if x is _____________, then (x, y) lies either in the 2nd quadrant or in the 3rd quadrant.