aprilm0389 aprilm0389
  • 01-06-2021
  • Mathematics
contestada

At the farmers market, you can buy 3 jars of honey for $12,6 jars of honey for $24,or 9 jars of honey for $36.what is the constant of proportionality for buying jars of honey ?

Respuesta :

mwachild
mwachild mwachild
  • 01-06-2021

Answer:

12

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Both glycoside and peptide linkages result from dehydration synthesis. A.TRUE B.FALSE
Convert 8 milliliters to fluid ounces use 1 mL. = 0.034 fl oz.
which word requires a spelling change before adding the sufix -er a fast b merry c smart d buy
Sue uses the expression 8×3000+8×200+8×9 what is sues multiplication problem
Antwone earns money at a steady rate mowing lawns. The points (1,25) and (5,125) appear on a graph of the amount earned versus number of lawns mowed. What are t
what is 12x+9y= 15 on a graph?
The wicked witch and the big bad wolf are examples of A. protagonists. B. archetypes. C. anecdotes. D. dynamic characters.
11(4x + 12) + 7x - 11 ( Please Help )
What is 12b + 14p - 7
The ability to obtain nutrients, take in oxygen, and transform these items to energy and cellular components is called _____.