jjdjjejrjejrjejjqwe
jjdjjejrjejrjejjqwe jjdjjejrjejrjejjqwe
  • 02-06-2021
  • Mathematics
contestada

Please help I’m stuck :((((((((((((((((((

Please help Im stuck class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-06-2021

Answer:

$3.72

hope this helps

have a good day :)

Step-by-step explanation:

Because 1 orange cost 0.93 so you multiply it by 4 to get 3.72

Answer Link
JoudM2009
JoudM2009 JoudM2009
  • 02-06-2021

Answer:

$3.72

Step-by-step explanation:

ok so we need to divide 2.79÷3 so we can know how much each orange coast.

2.79÷3 = 0.93

now add 0.93 to 2.79

2.79+0.93 = 3.72

Answer Link

Otras preguntas

who was Belisarius?​
x=3y – 10x 2y - 5 Solve by subst8tution​
the poem "as i grew older" is concerned with growing up. how do the images in line 5 and 7 express the change from early years to later years?
If a certain brand of icecream is 99% fat free, how many cups would you have to eat to ingest the same amount of fat that would be in 1 cup of regular icecream?
Why might it be beneficial for plants to exhibit phototaxis​
I don't understand ​
what is the slope intercept form of (0,2)(-3,7)​
n Domain Archaea, many archaea live in good environments in which other organisms could not survive. true or false​
Starting from Newton’s law of universal gravitation, show how to find the speed of the moon in its orbit from the earth-moon distance of 3.9 × 108 m and the ear
How do I solve this? ( explanation with answer)