youngirlharms
youngirlharms youngirlharms
  • 02-06-2021
  • Mathematics
contestada

John needs 6 cups of ice cream to make 4 servings of milkshake. How many servings can John make using 3 gallons of ice cream?

Respuesta :

djenea12
djenea12 djenea12
  • 04-06-2021

Answer:

24

Step-by-step explanation:

Answer Link
neverbrokenbaby
neverbrokenbaby neverbrokenbaby
  • 31-01-2022

-------- 24 --------

Hope that helps

Answer Link

Otras preguntas

More than 20,000 people’s lives are affected by driving a motor vehicle true or false
Why did the twins not pay more respect to judge driscoll for showing them around dawson's landing?
In a certain grocery store, strawberries cost $5.28 per pound ( 5.28 dollars/lb ). what is the cost per ounce?
you have 7/8 of a pizza left over from a party you would like to give each friend 1/4 of the leftover pizza how many friends can you give 1/4 of a pizza too?
87g of sugar is needed to make 10 cakes. How much sugar is needed for 7 cakes?
If you tell the truth you don't have to remember anything meaning
Do muscular individuals automatically have a lower heart rate than less muscular individuals? why or why not?
Put these eruption types in order from most destructive to least destructive.most destructive
How does washington feel about being elected president of the united states?
The national media often plays the role of watchdog. this means that they can