cajboywonder cajboywonder
  • 04-06-2021
  • Mathematics
contestada

Ruby is making decorative pillows for her living room. She bought 3 1/2
yards of fabric. If her total cost was $15.75, what was the cost per yard?

Respuesta :

xzayvionward123
xzayvionward123 xzayvionward123
  • 08-06-2021

Answer:

$20 (might be wrong)

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What did the global demand for sugar impact the people of Africa ?
Define Write definitions for the following terms in your own words. Ideas and opinions:
How did the Rome become a great power
What is the answer to a and b?
4 checks and balances that the constitution puts on presidential powers
#2!!!!!! Please help
Hi, can you help me? Thanks :D
which sentence suggest the least amount of psychic distance
Help me please I’m not sure about this
Use two words from the sentence to form a compound word: The rain was so heavy during the storm, some streets were flooded.​