shumailaraman
shumailaraman shumailaraman
  • 02-08-2021
  • Mathematics
contestada

What is the cost of buying 5 kg of cheese worth
$9.00 per kg?

Respuesta :

mishyunicorn44 mishyunicorn44
  • 02-08-2021
$45

Hope this helps you
Answer Link
mistressofdark
mistressofdark mistressofdark
  • 02-08-2021

Cost of 1 kg = $9

So, cost of 5 kg = $9 × 5 = $45

Answer Link

Otras preguntas

What is the equation of a parabola with focus of (5,3) and directrix y=-3
Select the prepositional phrase. Above the reef Snorkeling happily When we snorkel Bluest waters
Consider a system to be one train car moving toward another train car at rest. When the train cars collide, the two cars stick together. What is the total momen
Joey borrowed $2,750 from the bank at 5% simple interest for 5 years. How much is Joey going to pay in interest?
Has passageways that carry proteins and other materials from one part of the cell to another.
How might a virus infect the integument system?
Relative to the sinusoidal axes (dotted lines) what is the equation of this sinusoid?
HELP……ASAP………HURRY…..
Why can't we separate azeotropes with the distillation process?.
Why can't we separate azeotropes with the distillation process?.