Khanhlinh09
Khanhlinh09 Khanhlinh09
  • 02-08-2021
  • English
contestada

Exercise: Make questions with “How much" or "How many” for the following sentences
Ken made three cakes for me.

Respuesta :

aubreynana91hatomi
aubreynana91hatomi aubreynana91hatomi
  • 02-08-2021

just how many did you eat

Explanation:

or how much did you give nick

Answer Link

Otras preguntas

fill in the other coordinate for the line 3x-5y=2: (4, )
How to start solving it
If BC=45, AB=24, AC=36 Find BD and DC With steps
three cans of tuna costs $1.50. what is the cost of one can of tuna. what is being compared
What is the volume of a rectangular prism with a length of 81/2 cm, width of 91/3 cm and a height of 122/5 cm? 30730 cm³ 7913 cm³ 599715 cm³ 9831115 cm³
What were the lasting effects of world war i?
en la fabula aparecen seres humanos pero la mayoria de los personajes son animales cual crees que es la razon de esto
can you guys help me on number 4 and 5
Everything in the world is composed of: minerals matter compounds
The reliability of a test is best indicated by which of the following? The degree to which scores on the test form a normal distribution The mode of the score