abovejosh
abovejosh abovejosh
  • 04-08-2021
  • Mathematics
contestada

Correct answer gets brainliest and 5 starts

Correct answer gets brainliest and 5 starts class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 05-08-2021

Answer:

A

Step-by-step explanation:

The unit price will be the slope of the line which is 8, so the unit price is $8/1 lb

Answer Link

Otras preguntas

Which statement BEST concludes this paragraph?
Summary about the conservation of mass Help plzzz
Through photosynthesis, plant cells convert sunlight energy into chemical energy that can be used to perform cellular activities later on. Which organelle perfo
In Tom Walker’s case, how was it dangerous for him to want to improve his lot in life?
Solve and graph the inequality. - 5/8x > 25
CHICA Y CHICO ¡Cuánto tiempo! (It's been so long!) SILVINA Sí, hace mucho, ¿no?
Please answer this as soon as possible
A 10 kg frictionless cart is pushed at a constant force of 5.0 N for a distance of 10 m. The work done on the cart is 50J.How much kinetic energy did the cart
Find the perimeter of the figure to the nearest hundredth.
Evaluate(-4+3)-(2-6)=